Výrobky

Chcete ušetriť energie? Vyskúšajte toto..

Šetrenie sa už stalo takou bežnou témou. Hlavne šetrenie energií. Lebo ak dostaneme pod kontrolu spotrebu energií, šetríme nielen peniaze ale aj životné prostredie. Blížia sa letné mesiace a váš ventilátor má už teraz nočné mory z blížiacich sa horúčav? Ručička na elektromery si nasadzuje bežecké topánky a chystá sa na šprint. Bohužiaľ smerom hore. Používanie klasických ventilátorov je totiž mimoriadne neefektívne. Nielen preto, lebo reálne neuľavia od horúceho letného vzduchu, pretože ho iba rozháňajú po priestore ale nechladia. Popri tom ich spotreba letí míľovými krokmi. Môže sa teda stať, že pri vyúčtovaní energií budete nemilo prekvapený. Našťastie existujú riešenia pre chladenie a čistenie vzduchu bez vysokých poplatkov za spotrebu energie. Využite ich a ušetrite poriadny balík peňazí.

Ako ste na tom so spotrebou energie?

Ako upravovať vzduch v priestoroch ekonomicky, efektívne a ekologicky?

Na výber máte niekoľko možností. Nainštalujte si klimatizačnú jednotku. Tá funguje na báze tepelného čerpadla. Horúci vzduch odoberá z vnútorných priestorov a vháňa do nich vzduch vychladený. Spotreba je celkom nízka a navyše aj cena je prijateľná. Okrem klimatizácie ale máte aj iné možnosti. Sú nimi práve rekuperácie. Ich obľúbenosť rastie a my vieme prečo.

riešenia pre úpravu vzduchu v obytných priestoroch

Rekuperácia funguje na báze spätného získavania energie z odpadového vzduchu. Vzduch vháňaní dnu je zároveň filtrovaný a zbavovaný nečistôt. Rekuperáciu môžeme nazvať aj riadeným vetraním. Predídete tak bez námahy tvoreniu plesní a nadmernej vlhkosti v priestoroch. Mimoriadne efektívna je rekuperácia v starších rodinných domoch alebo väčších novostavbách, kde by inak odsávanie vydýchaného a znečisteného vzduchu z priestoru predstavovalo nemalú finančnú záťaž. Prívodný vzduch je pritom ohrievaný vďaka získavaniu energie z odvádzaného vzduchu bez potreby elektrickej energie, ktorú by sme museli inak vynaložiť na ohriatie vzduchu.