Internet

Aj keď máš HISTAMIN nedaj sa poďme spolu bojovať

A je máme tu nedeľu obed . Ja momentálne varím histamínové jedlo brokolicové mini fašírky a ryžu a mrkvový šalát.  Recept môj vlastný uvaríš brokolicu cirka 400 gramov môžeš použiť aj rukolu aj bezlepkové ovsené vločky ešte lanové semiačko jedno vajce a himalájsku soľ. Brokolicu sparíš resp. uvaríš nad parou tak aby bola mäkka potom ju zleješ a roztlačíš ju vidličkou alebo MECGORAKOM na zemiaky. Primiešaš ku nej rukolu keď ľúbiš alebo bylinku ktorá neobsahuje histamín tiež lanové semienka ktoré môžeš dať aj nemusíš dať ovsené vločky ktoré zomelieš nie moc ako múka ale aj nemusíš môžeš pridať múku bezlepkovú pridáš k záveru himalájsku soľ alebo morskú pokiaľ ti neškodí pri histamíne. Vytváraš mini fašírky môžeš ich dať piecť na plech na papier na pečenie alebo na trochu oleja a smažíte ich cirka 7 minúť tak aby boli upečené ale nezhorené a v trúbe cirka tiež tak okolo 10 minúť.

skvelí pomocník pri histamíne aj na črevá

Čo sa týka mňa milujem varenie len s tým je to trochu zložité že máte určité intolerancie že nemôžete hocičo jesť. Mám bezlepkovú diétu síce nebola mi oficiálne potvrdená len ako alergia na lepok tzv. intolerancia. Len čo sa týka lepku mi nerobí dobre mám ako som už písala aj histamín cirka rok dozadu je to potvorské ochorenie intolerancia na histamín . Je tam veľmi veľa potravín ktoré by sme mi nemali jesť. Je to dosť náročné. Ja mám aj laktózu aj SIBO. Pri histamíne sa musíte učiť podstate akoby znovu variť tak aby ste mali suroviny tzv. nízkym obsahom histamínu aj keď je to náročné ale dá sa zvyknúť. Keď vám to bude chutiť dajte vedieť prajem vám dobrú chuť k obedu. Moja mamka robila na obed na Čínu kuracie mäso ja štipľavé nemôžem. Ono niekedy poruším už len tým že jem občas zmrzlinu ono to musí človek sledovať pri histamíne čo vám škodí a čo nie a hľadať o tom stále nové a nové poznatky.

kniha ta povedie na správnu cestu

Mám síce dve knihy o tom postupne ich čítam toľko bolo roboty nakoľko som každý deň doučovala že až teraz toho bude málo budú prázdniny decká budú chodiť na výlety. Ja rada sa inšpirujem receptami ale aj vymýšľam mám veľa napísaných receptov chcela by som vydať knihy len to nie je také jednoduché ako sa zdá. Za všetko sa platí. Ale raz to určite urobím a sa mi to podarí. Ja mám radšej voľný štýl písania ako je tu na tejto platforme také články života. Zajtra mám v pláne nakoľko nečučím zajtra ani v utorok pôjdem na morušu chutím si na ňu dúfam že nebude pršať. Dúfam že sa dostanem k písaniu poobede lebo budem ešte aj iné robiť zajtra. Čo som čítala v mojej knihe MAKROBIOTIKA je dobrá. Ono histamín intoleranciu je najlepšia ELIMINACNA DIETA. Prejavy histamín alergie rôzneho typu kýchanie tiež ekzém a spôstu iných problémov. Hit je zdravo žiť.