Výrobky

LED reflektor 200 W pre stavebné práce

Máte stavebnú firmu, ktorá sa napríklad zaoberá rekonštrukciou objektov vrátane výstavby a zatepľovania fasád, alebo pracujete v exteriéri na opravách mostných konštrukcií? Potom by sa vám mohla hodiť aj moderná osvetľovacia technika. Čo tým máme na mysli?

osvetlenie múru

Halogénový reflektor 1000 W – v niektorých firmách by ste možno ešte zahliadli staré typy reflektorov, ktorými sa svietia na stavbách vo večerných hodinách, kedy je potrebné vykonať niektoré pracovné úkony z dôvodu poveternostných vplyvov. Sú to napríklad situácie, kedy sa očakáva prudká zmena počasia, a tak sa stavbári snažia odviesť prácu aj mimo bežného pracovného času, alebo cez víkend, aby zabránili pôsobeniu týchto nepriaznivých vplyvov. Pracovníci si môžu osvietiť pracovnú plochu silným svetelným zdrojom, ktorý nahradí denné svetlo.

LED reflektor

Náhrada za 1000 W – halogénové žiarovky majú síce silný výkon, ale aj značný príkon. Tisíc Wattov je predsa len dosť, a svietiť takto na stavbách desiatich reflektorov naraz po dobu desiatich hodín, tak spotrebujete za tú dobu sto kilowatthodín elektrickej energie, čo potom zbytočne predraží vaše celkové náklady. Ak však nahradíte halogénové žiarovky LED reflektorom 200 W LED produkt, bude príkon znateľne nižší, pri existujúcom svetelnom toku dvanástich tisíc lúmen.

LED reflektory pre osvetľovanie fasád – LED reflektor nájde uplatnenie aj mimo stavebnej činnosti, môžete s ním osvetľovať fasády domov alebo historické pamiatky, je to veľmi účinná a znateľne lacnejšia osvetľovacia technika, než jej halogénoví predchodcovia, ale na jednu vlastnosť LED svietidiel by sme skoro zabudli, pritom je pre tieto prípady kľúčová, a síce životnosť. Zatiaľ čo halogény a žiarovky s volfrámovým vláknom vydržia svietiť stovky hodín, a väčšinou sa dĺžka prevádzky pohybuje okolo jedného tisíca hodín, pri LED žiarovkách a reflektoroch sa jedná o mnohonásobne dlhšiu životnosť, niekedy až pätnásť tisíc hodín spoľahlivej prevádzky.