Nezařazené

Nie je nutné platiť drahý prenájom za kanceláriu, stačí aj virtuálna adresa

Uviesť základné údaje spoločnosti pri jej zakladaní alebo predávaní je minimum, čo musíte urobiť, aby bola kúpa alebo predaj v súlade so zákonom, ktorý to požaduje. Spoločnosti so základnou činnosťou zakladania alebo predajom firiem existujú už aj na Slovensku a ponúkajú tieto služby každému záujemcovi o ready made spoločnosť.

V súkromí je práca pohodlnejšie

Začať s nejakou činnosťou okamžite nie je vždy možné, hlavne ak si vyžaduje veľa času na prípravu, a tiež je nutné splniť mnoho podmienok. Tak nejako to je aj pri snahe o funkčnú firmu či spoločnosť, ktorá by mala byť v činnosti v priebehu niekoľkých dní. Medzi základné požiadavky patrí aj uvedenie sídla novej firmy, to je nutnosť aj s ohľadom na všetky úrady či zápis do OR. Adresa firmy sa dá uviesť buď v kamennej kancelárii alebo najmodernejší spôsob je sídlo firmy virtuálna adresa.

Dnes sú kamenné kancelárie dosť finančne zaťažujúce, mesačné či ročné prenájmy sú zbytočne vysoké, pričom sa stáva, že podnikatelia ich nevyužívajú na sto percent, takže finančné prostriedky vyhadzujú von oknom. V prípade, že sa rozhodnú pre virtuálne sídlo, tak dokážu ušetriť dosť veľký balík peňazí, a tie sa potom dajú investovať múdrejšie a efektívnejšie. Navyše, virtuálne sídlo je zapísané v OR a vedia o ňom všetky úrady, vrátane daňového pre prípad kontroly.

Dá sa povedať, že virtuálne sídlo dnes patrí k moderným nástrojom podnikateľa, všetky administratívne úkony, evidenciu pošty a jej preberanie spoločnosť robí za vás a poskytuje vám aj všetky potrebné informácie o činnosti a stave vašej firmy. Virtuálne sídla je možné si vytvoriť v každom väčšom meste na Slovensku, poplatky sú takmer rovnaké, preberanie pošty a zriadenie schránky netreba platiť zvlášť, sú už zarátané v cene prenájmu, ale za dodatkové služby ako je preposielanie pošty emailom alebo skenovanie si už treba priplatiť.

Kancelárie sa ešte stále využívajú

V skratke je možné zhrnúť výhody zriadenia virtuálneho sídla do dvoch bodov:

-podnikateľom umožňuje vo veľkej miere využívať informačné technológie, ktoré dnes hýbu svetom

-svoju firmu riadia efektívne a v súlade s modernými trendmi medzi dnešnými podnikateľmi.