Peniaze

Platba kartou alebo mobilom?

Obchod a peniaze sú častou témou mnohých ľudí. Bez peňazí by nebolo obchodovanie. Obchody využívajú na predaj svojich vecí práve platenie hotovosťou alebo bankovými platobnými kartami. Mnohé obchody ponúkajú tieto dve možnosti. Niektoré idú s dobou dopredu a je v nich možné zaplatiť aj mobilom alebo hodinkami. Využívate platenie aj inou formou ako hotovosťou? Hotovosť tu bude vždy. Nemôže nahradiť digitálne peniaze. Niektorým ľuďom práve platenie hotovosťou veľmi vyhovuje. Viete si predstaviť starú babičku ako využíva platenie bankomatovou platobnou kartou? No ja určite nie. To vám poviem na rovinu.

hotovosť

Platenie kartou sa stáva čoraz obľúbenejším spôsobom. Ak chceme nakúpiť v obchode s potravinami, obchode s oblečením, obchode s potrebami do domácnosti, môžeme využiť aj platenie bankomatovou platobnou kartou. Pri nákupe drobných vecí môžete zaplatiť aj mobilom. Mne sa platenie mobilom moc nepáči. Nerada by som mala uloženú svoju platobnú kartu v mobile. Ak by som stratila mobilný telefón, hocikto by to mohol zneužiť. Treba sa tomu vyhnúť. Nechceli by ste prísť o svoje financie takouto banálnou chybou. Tak isto sa vám platba môže odčítať dvakrát, čo nie je moc príjemné hlavne vtedy, keď sa chystáte zaplatiť za niečo ďalšie.

peniaze

Pri digitálnej karte si môžete uschovať svoje peniaze na horšie časy. Je to ako sporiť si na nečakané výdavky. Avšak aj digitálnu kartu viete používať pri platbe napríklad mobilom alebo hodinkami. Platenie mobilom alebo hodinkami je veľmi obľúbené hlavne pre mladých ľudí. Aj vy vidíte teenagerov, ktorí si pri objednávaní len priložia hodinky k platobnému terminálu? Šup šup a majú rýchlo zaplatené. Je to jednoduchý spôsob, ktorý ja nepreferujem. Potrebujem cítiť hodnotu peňazí, ktorú cítim pri hotovosti. Pri bankomatovej karte si neviete pričuchnúť k peniazom.