IT

IT vynálezy 21.storočia

Chceli by ste raz pracovať v IT sektore? Je počítač vašou vášňou? Nepoznám človeka, ktorý by nevedel pracovať na počítači. Počítač sa stal hlavným zdrojom informácií, stretávame sa pomocou neho so svojimi priateľmi, sme v kontakte s okolitým svetom. Pomocou počítaču a internetu vieme si pozrieť, prečítať, naučiť sa množstvo vecí a získať množstvo informácií. Cez počítač už robíme hádam všetko.

 

IT

 

Internet banking

Je to už populárna vec. Pamätáte si na časy, kedy internet nebol? Každý jeden pohyb na našom bankovom účte sme si museli pozerať na bankomatoch. Teraz stačí prihlásenie do vášho internet bankingu a máte všetko po ruke. Viete urobiť prevod behom pár minút, poslať peniaze, kde potrebujete, alebo pozrieť si, či vám nejaká platba neprišla. Viete platiť aj mobilom alebo hodinkami. V dnešnej dobe je naozaj možné už všetko. Cez internet banking môžete komunikovať so svojou bankou a vybaviť si napríklad aj sporenie na účte alebo aj založiť účet pomocou počítaču alebo mobilu.

 

Mobil

Ďalšia IT technológia. Nevieme si bez neho predstaviť život. Denne doňho pozeráme, klikáme na webové stránky, pozeráme si e-maily a píšeme si s inými ľuďmi. Dokonca sa cez mobil môžeme hrať aj hry. Je to forma odreagovania sa a prejdenie na iné myšlienky. S mobilom môžeme už momentálne urobiť lepšie fotografie ako s klasickým či digitálnym fotoaparátom. Nahrávanie rôznych videí je taktiež možné, ba dokonca aj pozeranie filmov cez mobil. Do mobilu si viete stiahnuť všelijaké aplikácie, ktoré potrebujete k životu.

 

mobil

 

Fitnes hodinky

Kto by nepoznal fitnes hodinky? Podľa názvu asi vieme, na čo boli vytvorené. Momentálne sú na trhu aj hodinky, ktoré vám zmerajú tlak, BMI, odsledujú aj pohyb krokov, dá sa z nich už aj zavolať alebo prijať hovor od rodiny. Funkcie sú o dosť obmedzenejšie ako pri mobile, ale na hodinky myslím si, že to je veľkorysé. Určite nekupujte lacné fitnes hodinky z Číny. Na fitnes hodinky sa oplatí investovať trošku viac peňazí. Nebojte sa však, nezbankrotujete.