Krása

Lesk a noblesu dielu dodá nerez

Zábradlie sa osadzuje na schodiskách, balkónoch či terasách, jeho funkcia je bezpečnostná, no zároveň ako doplnok celého architektonického diela musí byť vhodným spôsobom začlenené do štýlu a nerušiť ho. Nerez však považujeme za materiál, ktorý sa dá využiť v každom prostredí a vo všetkých štýloch, dokáže ich oživiť a dodať im vznešenosť.

Krása sa skrýva v jednoduchosti

Na Slovensku rastú nové stavby ako huby po daždi, sú moderné a postavené najnovšími technológiami, pričom sa dôraz kladie nielen na praktickú a funkčnú stránku diela, ale posudzuje sa ako celok. Jeho súčasťou sú rozličné doplnkové stavby a súčasti, bez ktorých by stavby nemohli bezpečne fungovať. Jedným z nich sú zábradlia, bez ktorých sa nezaobíde žiadne schodisko či balkón. Drevo sa ako materiál na výrobu zábradlia využíva dodnes, no našlo si svoju cieľovú skupinu stavieb, kde sa uplatnilo, napríklad v chalupách, chatách či penziónoch, pretože je teplé a vytvára domácku atmosféru.

Moderné novostavby si však vyžadujú nerezove zabradlia Lmmont materiály, ktoré majú dlhú životnosť, vydržia aj vplyv poveternostných podmienok, nevyžadujú si veľké náklady na ošetrovanie a zostávajú dlhé roky neporušené v rovnakom stave. Tieto požiadavky spĺňa nerez, ktorý nepodlieha korózii, je teda dlho nezničiteľný a navyše je veľmi luxusný. Zábradlie sa z neho vyrába v prevedení stĺpikovom alebo v kombinácii so sklom. Stĺpikový systém je tvorený iba zo stĺpikov, ktoré môžu byť kotvené do podlahy zhora, ale aj z bočnej strany, kombinované zábradlie sa skladá z nosnej konštrukcie stĺpikov a priestor medzi nimi je vyplnený sklenenou platňou z bezpečnostného skla.

Aj do vonkajšieho prostredíia sa hodí nerez

Sklenená výplň zábradlia nemusí byť iba z číreho skla, veľmi zaujímavé je sklo s grafickou potlačou, pieskované, matné či mliečne alebo polepené grafickou fóliou. Každé zábradlie sa vyrába priamo na daný typ schodiska, takže cenové ponuky treba takisto vypracovať samostatne na jednotlivé zábradlie, pretože do úvahy sa berie množstvo materiálu, jeho druh, zložitosť zábradlia alebo nutnosť výroby nejakých atypických prvkov a podobne.