Podnikanie

Moderna meditácia

Pomeditácia je známa tisícročia. Niekedy sa vám meditácia spájala s ďalekou Indiou a mníchmi, ktorí žijú ďaleko v horách a od reálneho sveta sú kilometrami vzdialení. Dnes tomu tak nie je. Dnes meditáciu praktizuje aj mnoho známych ľudí zo sveta šoubiznisu, ale aj mnoho ľudí z biznis sveta a možno, keby ste sa popýtali vo svojom okolí nájdete plno svojich známych, ktorí meditáciu pravidelne praktizujú. Meditácia sa rozširuje medzi verejnosť hlavne preto, že ľudia pozitívne účinky meditácie vnímajú takmer okamžite. Mnohí z nás možno majú ešte stále skreslené predstavy, ako asi meditácia vyzerá.

meditácia

Predstavujú si, že musia byť oblečený do nejakých zvláštnych handier, v tureckom sede zavretí v miestnosti len s niekoľkými sviečkami. V prípade modernej meditácie tomu tak vôbec nie je. Nemusíte ani nikam chodiť. Stačí, keď prídete domov, urobíte si šálku vášho obľúbeného čaju, nájdete si nejaké tichšie miesto vo vašej domácnosti, prípadne si zapnete nejakú príjemnú relaxačnú hudbu, ktorá vám utlmí rušivé vplyvy okolia, zavriete oči a snažíte sa spojiť s vašim vnútorným ja. Pomocou dýchacích metód, alebo vizualizácie, vnímate vaše telo.

meditácia

Predtavujete si, miesto kde ste, a kam by ste sa chceli dostať a pod. Techník meditácie je veľké množstvo, je potrebné nájsť si takú techniku, ktorá vám bude vyhovovať. Po meditácií by ste sa mali cítiť oddýchnutý a svieži. Po providelnom praktizovaní meditácie by ste mali na sebe pocítiť všetky pozitívne účinky, budete cítiť viac energie, budete sa cítiť menej napätí a nervózni, budete viac optimistickí a pod. Vyskúšajte meditáciu aj vy, zaberie vám to len niekoľko minút za deň. Ak sa o meditácii chcete dozvedieť viac, kliknite si na internetovú stránku Meditácia a joga a nájdete tu plno dobrých rád a článkov, a dokonca aj nejaké ukážky meditačnej hudby.